Etnodizajn znów zagościł w Białymstoku

od 21 do 26.07.2015 w czasie Oktawy Kultur, można podziwiać pracę uczestników naszych warsztatów "Dialogi z Sąsiadami 3 - Śladami opowieści z przeszłości Podlasia". Zapraszamy na ulicę Kilińskiego 8 do WOAK BIałystok.

Wybrane prace uczestników będzie można zobaczyć w ramach wystawy "Etno Dizajn. Sztuka użytkowa na Podlasiu", która towarzyszy tegorocznej Podlaskiej Oktawie Kultur.

Na wystawie zaprezentowane są m.in prace Tatiany Sulima, Aldona Jędrusik i Grzegorz Radziewic, uczestników warsztatów "Dialogi z Sąsiadami 3 - Śladami opowieści z przeszłości Podlasia" oraz Jan Godlewskiego, laureata konkursu Dizajn na ludowo! - grafika użytkowa i wzornictwo inspirowane polską i białoruską sztuką ludową.

Wszystkie projekty stworzone przez uczestników naszego konkursu można oglądać na stronie:

http://www.drumla.org.pl/dialogi-3-konkurs/prace.html

Zapraszamy serdecznie na całą wystawę do WOAK Białystok – przy ul. Kilińskiego 8 w ramach festiwalu Podlaska Oktawa Kultur. Program festiwalu dostępny jest na stronie http://www.oktawa.woak.bialystok.pl/default.aspx

Do zobaczenia!

 

 

Album "Dizajn pogranicza. Polsko-białoruska sztuka ludowa w nowoczesnym wzornictwie"

 

Dialogi z sąsiadami 3 - warsztaty designu i rękodzieła na pograniczu polsko-białoruskim. Projekt wsparła Pracownia Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie, Podlaskie Hospicjum Onkologiczne w Nowej Woli, Białostockie Muzeum Wsi oraz Galeria im. Ślendzińskich w Białymstoku.

 

okładka publikacji z Krynek

Publikacja „Śladami opowieści z przeszłości pogranicza. Relacje międzyetniczne i kształtowanie się społeczności wsi w pamięci mieszkańców pogranicza polsko-białoruskiego na przykładzie miejscowości Krynki” (red. Filip Pazderski)