Zapraszamy do naszej wirtualnej czytelni, w której znaleźć można artykuły na temat zjawisk aktualnie zachodzących w życiu społecznym Polski oraz jej sąsiadów. DRUMLĘ interesują wszystkie problemy obecne w dyskursie publicznym rejonu Europy Środkowo-Wschodniej, a szczególności te, które poruszają młodych ludzi. Wzajemne poznanie się w ten sposób jest niezbędnym warunkiem skutecznego dialogu między narodami.

Jeśli chciałbyś opublikować swój tekst, prześlij DRUMLI propozycję publikacji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pamiętaj, że jako autor jesteś zobowiązany do rzetelności w opracowaniu tekstu przekazywanego do publikacji na stronie wirtualnej czytelni DRUMLI.

Bartłomiej Błesznowski, Kultura jako choroba i jako wyzwolenie–ahorecja źródłem paidei Constantina Noiki

Filip Pazderski, Czemu przeszłość się pamięta

Praca zbiorowa,Jak prowadzić DIALOGI Z SĄSIADAMI z wykorzystaniem metod edukacji międzykulturowej

Wie führt Man DIALOGE MIT DEN NACHBARN mithilfe der Methoden interkultureller Bildung

КакналаживатьДИАЛОГИССОСЕДЯМИспримениемметодовмежкультурногообразования

Śladami opowieści z Podlasia– publikacja na temat Krynek i projektu DRUMLI przeprowadzonego w 2009 r.

 

Album "Dizajn pogranicza. Polsko-białoruska sztuka ludowa w nowoczesnym wzornictwie"

 

Dialogi z sąsiadami 3 - warsztaty designu i rękodzieła na pograniczu polsko-białoruskim. Projekt wsparła Pracownia Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie, Podlaskie Hospicjum Onkologiczne w Nowej Woli, Białostockie Muzeum Wsi oraz Galeria im. Ślendzińskich w Białymstoku.