"Mozaika tradycji ludowych gminy Michałowo" - Ruszają prace!

Od początku listopada na dobre ruszyliśmy z działaniami w nowym projekcie, poświęconym tradycyjnemu śpiewowi z Podlasia. Wróciliśmy też w ten sposób do pracy w gminie Michałowo, gdzie realizowaliśmy nasze "Dialogi z sąsiadami 3"!

Już podjęliśmy badania terenowe poświęcone tradycyjnym pieśniom okolicznościowym w gminie Michałowo. Odwiedzamy w ich trakcie takie miejscowości, jak Pieńki, Kobylanka, Jałówka, Nowa Wola oraz Michałowo. Rozmawiamy tam ze starszymi mieszkańcami, praktykującymi ciągle śpiew ludowy i nagrywamy wykonywane przez nich pieśni. W oparciu o zgromadzony materiał współpracujące z nami ekspertki poprowadzą potem warsztaty śpiewu tradycyjnego dla młodzieży z gminy Michałowo. W ich drugiej części uczestnicy poznają możliwości elektronicznego przetwarzania dźwięku pieśni ludowych.

Natomiast na zakończenie już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Michałowo i okolic na imprezę podsumowującą podjęte działania! Więcej szczegółów podamy już wkrótce.

Prace prowadzone są w projekcie "Mozaika tradycji ludowych gminy Michałowo. Przeszłość i teraźniejszość", realizowanym przez nas we współpracy z Pracownią Filmu Dźwięku i Fotografii - Michałowo "Niezbudka" przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

 

Album "Dizajn pogranicza. Polsko-białoruska sztuka ludowa w nowoczesnym wzornictwie"

 

Dialogi z sąsiadami 3 - warsztaty designu i rękodzieła na pograniczu polsko-białoruskim. Projekt wsparła Pracownia Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie, Podlaskie Hospicjum Onkologiczne w Nowej Woli, Białostockie Muzeum Wsi oraz Galeria im. Ślendzińskich w Białymstoku.